2018-19

Opinmäen Liikuntahalli

Lillhemtintie 1, 02200 Espoo
Alusta: Parketti
Yleisökapasiteetti: 525
Bussit: Leppävaarasta: 532, Matinkylästä: 532,533,133,
Kampista länsimetrolla Matinkylään,
Tapiolasta: 118,  Kivenlahdesta: 533.

Tarkista oma reittisi reittioppaasta. Hallin osoite on Lillhemtintie 1, Espoo.

Sisäänkäynti Opinmäen liikuntahalliin tapahtuu ison parkkipaikan puolelta, bussilla tullessa kannattaa jatkaa kävelyä pysäkiltä koulun 'takaovelle', jossa on useampi ovi, joista pääsee halliin sisään. Katsomoon pääset hissillä kolmanteen kerrokseen.

Liput ja kahvio

Miesten otteluihin liput maksavat 10€, alennusryhmien liput 6€ ja alle 12-vuotiaat pääsevät peleihin ilmaiseksi. Kultaisella kausikortilla ilmainen sisäänpääsy myös pudotuspeleihin. Mustaa kausikorttia näyttämällä pudotuspeleihin sisäänpääsy alennusryhmien hinnalla.

Naisten otteluihin liput maksavat 5€, alennusryhmien liput 3€.

Maksutapoina toimii MobilePay sekä käteinen. Kahvio on ottelutapahtumien aikana toiminnassa ja sieltä saa ostettua kahvin lisäksi pientä purtavaa sekä juotavaa.

Miesten ja naisten ottelut 2018-19:

Miehet 2018-19 Pudotuspelit

PvPvmKloKenttäKotiVierasTulosEnnakkoRaportti
La16.3.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTIlves FS2-3 (2-3)1. PuolivälieräRaportti
Su17.3.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTIlves FS3-0 (1-0)2. PuolivälieräRaportti
La23.3.201914:00Tesoma PH, TampereIlves FSGFT1-7 (0-3)3. PuolivälieräRaportti
Su24.3.201914:00Tesoma PH, TampereIlves FSGFT1-2 (1-1)4. PuolivälieräRaportti
La30.3.201915:00Toijala MTLeijona FutsalGFT4-1 (3-1)1. VälieräRaportti
Su31.3.201915:00Toijala MTLeijona FutsalGFT6-2 (6-1)2. VälieräRaportti
La6.4.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTLeijona Futsal2-4 (1-2)3. VälieräRaportti
La20.4.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTSoVo3-4 vm., 3-3 jo., 2-2 (0-2)PronssiotteluRaportti

Miehet 2018-19 Runkosarja

PvPvmKloKenttäKotiVierasTulosEnnakkoRaportti
La29.09.201813:00Opinmäen liikuntahalliGFTIlves FS7-2 (2-1)EnnakkoRaportti
La06.10.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTMad Max5-1 (2-0)EnnakkoRaportti
La13.10.201813:00Putaan LH, TornioFC KemiGFT0-3 (0-1)EnnakkoRaportti
Su14.10.201815:00Oulu UrheilutaloTervaritGFT2-6 (0-1)EnnakkoRaportti
La20.10.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTLeijona Futsal2-5 (1-3)EnnakkoRaportti
Su04.11.201815:00Tesoma PHPP-70GFT1-4 (0-2)EnnakkoRaportti
La10.11.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTSievi FS2-3 vm., 2-2 jo., 1-1 (1-1)EnnakkoRaportti
Su11.11.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTJoSePa4-1 (3-1)EnnakkoRaportti
Ti13.11.201820:15Opinmäen liikuntahalliGFT/ACRGFT0-13[Cup]
Ke12.12.201819:00Opinmäen liikuntahalliGFTSoVo6-2 (1-1)EnnakkoRaportti
La15.12.201815:00Pirkkala LTPJKGFT5-3 (0-2)EnnakkoRaportti
Su16.12.201814:00Jyväskylä MTKaDyGFT1-3 (0-2)EnnakkoRaportti
Ti18.12.201820:45Leppävaaran urheilutaloGFT/YdinGFT3-15 (1-5)[Cup]
La22.12.201816:00Kauppi Sports CenterIlves FSGFT2-5 (1-1)EnnakkoRaportti
La05.01.201915:00Valkeakoski LHMad MaxGFT7-6 (3-1)EnnakkoRaportti
La12.01.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTFC Kemi2-1 vm., 1-1 jo., 0-0 (0-0)EnnakkoRaportti
La19.01.201915:00Toijala MTLeijona FutsalGFT7-5 (3-3)EnnakkoRaportti
La26.01.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTPP-708-4 (5-1)EnnakkoRaportti
Su27.01.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTTervarit3-1 (1-1)EnnakkoRaportti
La09.02.201916:00Sievi MTSievi FSGFT3-8 (1-6)EnnakkoRaportti
Su10.02.201917:00Joutsa LHJoSePaGFT2-8 (0-3)EnnakkoRaportti
La23.02.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTKaDy4-3 (3-2)EnnakkoRaportti
La02.03.201916:00Somero MTSoVoGFT2-5 (2-2)EnnakkoRaportti
La09.03.201916:00Opinmäen liikuntahalliGFTPJK6-1 (5-1)EnnakkoRaportti

Naiset 2018-19 Pudotuspelit

PvPvmKloKenttäKotiVierasTulosRaportti
La30.3.201912:00Kauppi Sports CenterIlves FSGFT0-1 (0-1)1. Välierä
Su31.3.201919:15Opinmäen liikuntahalliGFTIlves FS4-3 (1-1)2. Välierä
Ke10.4.201919:00Tamppi areenaACEGFT2-3 (1-2)1. Finaali
Pe12.4.201919:00Opinmäen liikuntahalliGFTACE6-3 (2-2)2. Finaali
Su14.4.201912:40Kauppi Sports CenterACEGFT2-4 (1-1)3. Finaali

Naiset 2018-19 Runkosarja

PvPvmKloKenttäKotiVierasTulosRaportti
La29.9.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTIlves FS3-5 (2-1)Raportti
La6.10.201816:00Porin urheilutaloMusa FutsalGFT2-0 (1-0)Raportti
La13.10.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTTeam Vanpa3-2 (2-1)Raportti
La27.10.201817:00Huhtasuo yk, JyväskyläRiemuGFT4-11 (2-6)Raportti
Su4.11.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTFC Sport J5-4 (3-0)Raportti
La10.11.201813:30Opinmäen liikuntahalliGFTFTK3-0 (3-0)Raportti
Su11.11.201818:00Ylöjärvi UTYilvesGFT5-6 (2-2)Raportti
Su18.11.201819:00Leppävaaran urheilutaloGFTMU12-3[Cup]
La24.11.201814:00TamppiareenaACEGFT1-2 (0-1)Raportti
Pe30.11.201821:00Leppävaaran urheilutaloGFT/QuBaGFTjo. 8-9[Cup]
La15.12.201816:00Opinmäen liikuntahalliGFTKaDy7-1 (3-1)Raportti
La5.1.201916:00Kauppi Sports CenterIlves FSGFT5-2 (3-2)Raportti
Su6.1.201918:00Ylöjärven UTYlöjärven IlvesGFT4-6 (2-2)[Cup puolivälierä]
La12.1.201913:15Opinmäen liikuntahalliGFTMusaFutsal9-2 (4-1)Raportti
La19.1.201914:00Tikkurilan UTTeam VanpaGFT1-3 (0-2)Raportti
La26.1.201913:15Opinmäen liikuntahalliGFTRiemu11-1 (6-1)Raportti
La2.2.201916:00Vaasan ammattiop.FC Sport JGFT7-5 (1-3)Raportti
La16.2.201913:00Jyväskylän MTIlves FSGFT1-5 (1-2)[Cup Final Four välierä]
Su17.2.201915:30Jyväskylän MTGFTMuSaFutsal5-2 (2-0)[Cup Final Four finaali]
La23.2.201913:15Opinmäen liikuntahalliGFTYilves6-1 (2-1)Raportti
Su3.3.201914:00Putaan LHFTKGFT6-2 (2-0)Raportti
La16.3.201913:15Opinmäen liikuntahalliGFTACE3-4 (2-4)Raportti
La23.3.201916:00Huhtasuo yk, JyväskyläKaDyGFT0-3 (0-0)Raportti