Räisänen jatkaa GFT:n valmentajana

07.06.2021 Off By admin

Golden Futsal Team ja valmentaja Kim Räisänen ovat sopineet valmentajasopimuksen kausille 2021-22 ja 2022-2023. Lisäksi Räisäsen sopimukseen on kirjattu optio kaudesta 2023-2024. Räisänen on tyytyväinen seuran tarjoamaan luottoon.

”Viime kausi oli ensimmäinen vuoteni päävalmentajana miesten liigassa ja paljon oppia tuli. Kausi oli hyvin erikoinen ja siihen mahtui paljon erilaisia tapahtumia. Harmittavasti kausi päättyi osaltamme jo puolivälierissä. Jatkossa seuraavien vuosien aikana keskitymme Espoossa laadukkaaseen tekemiseen ja tarkoituksemme on nostaa GFT jälleen Suomen terävimpään kärkeen. Se vaatii kuitenkin kovaa työtä ja tie ei ole helppo. Onneksi seurastamme löytyy sekä paljon kokemusta että nuoria erittäin lahjakkaita pelaajia, jotka tulevat olemaan seuran kantava voima menestymisen tiellä”, Räisänen kommentoi.

GFT julkaisee myös lisää sopimusuutisia lähipäivinä.

Toimitus